"Pozemní síly vojenské obrany" (ŠD beseda 8.10.2020)

Dne 8.10.2020 se naše I. oddělení ŠD zúčastnilo besedy, kterou pro nás připravil žák 6. A třídy Jan Salajka. Beseda byla zaměřena na 2. světovou válku a to na výstroj a výzbroj tehdejší naší československé armády. Jenda měl připravené vojenské uniformy tehdejší doby, různé doplňky (helmy, protihlukové chrániče, obuv). Žáci si mohli prohlédnout i obrázkovou dokumentaci. Vyprávění bylo zajímavé a přizpůsobené věku účastníků. Též se zmínil o tom, k čemu sloužily ve válce bunkry. V dnešní mírové době mají některé různé využití, např. jako muzeum nebo jako prostory pro zájmovou činnost žáků. Takovým příkladem je bunkr "Zatáčka" na Moravě. Žáci si mohli prohlédnout i brožuru, která je seznámila s tímto konkrétním bunkrem. Jenda ochotně odpovídal i na případné otázky a na konci povídání věnoval každému žákovi jednu prázdnou nábojnici.

Všem se beseda moc líbila, za kterou srdečně děkujeme. Jozefína Lechmanová a žáci z I. oddělení

"Naše škola" - výtvarné zpracování (září 2020)

Na začátku školního roku v měsíci září se děti ze školní družiny zúčastnily společné akce - výtvarné zpracování "Naše škola". Děti nakreslily obrázky ze školního prostředí, co je nejvíce zaujalo, co se jim na škole líbí. Obrázky byly vystavené v herně, kde je všechny děti školní družiny obodovaly. V letošním roce, z důvodu COVID -19, se vyhlášení uskutečnilo na školním hřišti. Ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu. Ostatní pak za snahu malou sladkost. Vítězné obrázky jsou vystavené na společné nástěnce školní družiny.