"Bílá zima" - výtvarné zpracování (ŠD leden 2021)

V měsíci lednu se děti ze školní družiny zúčastnily společné akce - výtvarné zpracování "Bílá zima". Děti nakreslily pěkné obrázky se zimní tematikou. Obrázky byly později vystavené v herně, které všichni postupně obodovali. Z důvodu COVID-19 se vyhlášení opět konalo na školním hřišti. Ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu. Ostatní pak za snahu malou sladkost. Obrázky vítězů jsou vystavené na společné nástěnce školní družiny.

"Barevný podzim"- výtvarné zpracování (ŠD listopad 2020)

Po měsíční pauze, kdy byly s rozhodnutím Vlády ČR uzavřeny základní školy, se ve školní družině sešly děti z přípravné třídy, 1. a 2. tříd. Pro zpestření pobytu se všechna oddělení opět zúčastnila společné akce - výtvarné zpracování "Barevný podzim". Děti nakreslily pěkné obrázky s podzimní tematikou, které byly vystavené v herně a všemi dětmi postupně obodované. Z důvodu COVID-19 se vyhlášení opět konalo na školním hřišti. Ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu. Ostatní za snahu malou sladkost. Obrázky vítězů jsou vystavené na společné nástěnce školní družiny.

"Pozemní síly vojenské obrany" (ŠD beseda 8.10.2020)

Dne 8.10.2020 se naše I. oddělení ŠD zúčastnilo besedy, kterou pro nás připravil žák 6. A třídy Jan Salajka. Beseda byla zaměřena na 2. světovou válku a to na výstroj a výzbroj tehdejší naší československé armády. Jenda měl připravené vojenské uniformy tehdejší doby, různé doplňky (helmy, protihlukové chrániče, obuv). Žáci si mohli prohlédnout i obrázkovou dokumentaci. Vyprávění bylo zajímavé a přizpůsobené věku účastníků. Též se zmínil o tom, k čemu sloužily ve válce bunkry. V dnešní mírové době mají některé různé využití, např. jako muzeum nebo jako prostory pro zájmovou činnost žáků. Takovým příkladem je bunkr "Zatáčka" na Moravě. Žáci si mohli prohlédnout i brožuru, která je seznámila s tímto konkrétním bunkrem. Jenda ochotně odpovídal i na případné otázky a na konci povídání věnoval každému žákovi jednu prázdnou nábojnici.

Všem se beseda moc líbila, za kterou srdečně děkujeme. Jozefína Lechmanová a žáci z I. oddělení

"Naše škola" - výtvarné zpracování (září 2020)

Na začátku školního roku v měsíci září se děti ze školní družiny zúčastnily společné akce - výtvarné zpracování "Naše škola". Děti nakreslily obrázky ze školního prostředí, co je nejvíce zaujalo, co se jim na škole líbí. Obrázky byly vystavené v herně, kde je všechny děti školní družiny obodovaly. V letošním roce, z důvodu COVID -19, se vyhlášení uskutečnilo na školním hřišti. Ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu. Ostatní pak za snahu malou sladkost. Vítězné obrázky jsou vystavené na společné nástěnce školní družiny.