"Bacily" ŠD 13.2.2020


Do školní družiny opět zavítalo Duhové divadlo Praha. Známí herci Eva Horká a Jakub Plzák si pro nás připravili pohádku o tom, jak vyhrát nad bacily. Na přivítanou nám zazpívali písničku Duha. Příběhem nás provázel bacil Červeňák. Dozvěděli jsme se, jak na nás mohou skočit bacily, ale i jak lehce můžeme nastydnout. Co má dělat Kubík, aby se vyléčil? Návštěva paní doktorky, léky, ovoce a zelenina pomohly k jeho uzdravení. Humorná pohádka se všem moc líbila.

Fotogalerie

Zdravé zuby ŠD 6.2.2020


Děti ze školní družiny si zábavnou formou procvičily znalosti o lidském chrupu a o tom, jak správně pečovat o své zuby. Vytvořily smíšené skupinky a vzájemně si pomáhaly. Při vyhlášení ti nejlepší získali diplom a balíček žvýkaček. Ostatní byli za snahu ocenění diplomem a žvýkačkou.

Fotogalerie

"Družina hledá talent" ŠD 23.1.2020


Pro velký zájem dětí zúčastnit se talentové soutěže, vychovatelky ze školní družiny připravily zábavné odpoledne "Družina hledá talent". Účinkující si připravili různá vystoupení. Například kouzlení, akrobacii, přeskoky přes švihadlo, tanec, zpěv, hru na flétnu, klávesy, vyprávění vtipů, loutkové pohádky "O princeznách" a "O začarované princezně". Porota byla v zastoupení dětí z každého oddělení a paní vychovatelky. Udělovala body v rozmezí 1 - 5. Na závěr jsme všichni poděkovali potleskem. Při vyhlášení byli oceněni nejen vítězové, ale i ostatní účinkující za snahu a velmi pěkná vystoupení.

Fotogalerie

Vánoční pohádka a Ježíšek ve školní družině 19.12.2019


Poslední předvánoční den ve školní družině byl pro děti plný očekávání. Už z dopoledního vyučování, které bylo zakončeno besídkami, přicházely děti nadšené a s dárky. A tak se i nemohly dočkat vánoční pohádky a příchodu Ježíška do školní družiny. V herně nás přivítali Eva Horká a Jakub Plzák z Duhového divadla Praha. Připravili si vánoční příběh o jedné rodince, jak prožívají předvánoční čas. Humorný příběh byl zpestřen koledami, zvyky a tradicemi od Adventu až po Vánoce. Po skončení představení našly děti pod stromečkem dárky, které společně rozbalovaly. Dostaly zajímavé didaktické a společenské hry od firmy Albi, jak do herny, tak i do oddělení. Každý si ještě odnesl rolničku pro štěstí a čokoládové bonbony. Hry jsme získali ze sponzorského daru paní Dlabolové v hodnotě 3000,- Kč. A dále za body z projektu Recyklohraní. Děkujeme Všem, kteří se zapojili a posílají vybité baterie. Nejvíce však panu Salajkovi.

Fotogalerie Vánoční pohádka

Fotogalerie Ježíšek ve školní družině

Vánoční výlet do svíčkárny I., II. a III. oddělení ŠD


Děti a vychovatelky ze školní družiny v tomto předvánočním období navštívily svíčkárnu RODAS v Šestajovicích u Prahy. Po příjezdu se děti rozdělily do skupinek, buď přešly do dílen nebo si šly prohlédnout zvířátka z minifarmy a nasvačily se. První skupinka v čokoládovně malovala barevnou čokoládou na odlitek bílé čokolády, odlévala tabulku čokolády, zdobila ji oříšky, kokosem a pod. Jako dárek všichni dostali čokoládu se lžičkou. Druhá skupinka si ve svíčkárně vyrobila plochou svíčku v podobě kapříka, hvězdičky, srdíčka a jiné. Plnila a vrstvila 7 druhů koupelové mořské soli do sáčku a vyrobila si glycerinové mýdlo. Na závěr si všichni nakoupili drobné dárky v podnikové prodejně. Výlet s vánoční atmosférou se všem moc líbil.

Fotogalerie

Vánoční výlet do svíčkárny IV. a V. oddělení ŠD


Jako každý rok před Vánocemi,  tak i tento rok, navštívily pí. vychovatelky s dětmi ze ŠD svíčkárnu RODAS v Šestajovicích u Prahy. Po příjezdu jsme se společně nasvačili .Děti se pak rozdělily na dvě skupiny - první šla zdobit a barvit svíčky, plnit  a vrstvit pytlíčky koupelovou solí a vykrajovat glycerinová mýdla , druhá do čokoládovny, kde odlévaly tabulku čokolády, následně jí zdobily podle vlastní fantazie (oříšky, mandle, atd.), malovaly čokoládovými barvičkami na odlitek srdíčka a dostaly čokoládu se lžičkou, ze které si mohly doma vyrobit horkou čokoládu. Nakonec jsme navštívili podnikovou prodejnu, kde si děti zakoupily malé dárky pro své blízké k Vánocům. Výlet se všem moc líbil.

Fotogalerie

"Malování na porcelánový hrnek" - ŠD 25. a 28. 11. 2019


Děti ze školní družiny se s velkým zájmem přihlásily do netradiční výtvarné dílny "Malování na porcelánový hrnek". Každý dostal hrnek a podle své fantazie si ho speciálními barvami pomaloval. Všechny děti byly nadšené jak z tvoření, tak i z pocitu, že si odnáší domů svůj hrneček nebo dárek pro svého blízkého. 

Fotogalerie

Beseda s policistou ČR ŠD 7.11.2019


Dne 7. 11. 2019 školní družinu opět navštívil nprap. Jaroslav Bican z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy Policie České republiky.
Žáky z 1. B seznámil s prací policisty, s jeho výstrojí  (čepice - ušanka, baret, lodička) a výzbrojí (pistole, pouta, obušek).
Na závěr si děti zahrály hru "Na detektivy ", při které jim pan Bican snímal otisky dlaně. Svůj otisk dlaně a omalovánky si odnesly domů.
Beseda se všem moc líbila.

Fotogalerie

"Halloweenská párty" ŠD 31.10.2019


Vychovatelky ze školní družiny připravily pro děti zábavné odpoledne "Halloweenskou párty". Nejprve jsme se všichni seznámili se svátkem Halloween. Pak se děti rozmístily na 9 stanovišť a začaly plnit strašidelné úkoly (např. pavoučí navlékání, strašidelné skládání, zachraň se před upírem, Frankensteinova lavička a jiné). Za splněný úkol každý dostal sladkou nebo slanou odměnu. Většina dětí si pro tuto akci připravila pěkné masky v podobě koster, duchů, upírů, čarodějnic, mumií, pirátů apod. Na závěr všichni získali Ocenění za statečnost. Poděkování patří žákům 3. a 4. tříd, kteří pomáhali na stanovištích.

Fotogalerie

Beseda s policistou ČR (ŠD 17.10.2019)


Dne 17.10.2019 se žáci z přípravné třídy a 1.A ze školní družiny zúčastnili besedy s nprap. Jaroslavem Bicanem z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy Policie České republiky. Beseda byla zaměřená na práci policisty. Jakou používají výstroj (uniforma, různé druhy čepic - ušanka, baret, lodička a jiné) a výzbroj (vysílačka, zbraň, pouta, obušek a jiné). Jaké používají dopravní prostředky a se kterými zvířaty pracují. Pak si děti zahrály hru "Na detektivy" (snímaly otisky). Na závěr všichni získali pexeso s policejní tematikou, reflexní obrázek a do oddělení Tripexeso s dopravními značkami. Dětem se zábavná, ale hlavně poučná beseda moc líbila. Všichni jsme za ní poděkovali potleskem.

Fotogalerie

"Skupinový přírodovědný kvíz" - ŠD 10.10.2019


Děti ze školní družiny si zábavnou formou procvičily znalosti o přírodě (tajenky, přesmyčky, přirovnání, hledání slov a jiné). Vytvořily smíšené skupinky a vzájemně si pomáhaly. Při vyhlášení ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu. Ostatní byli za snahu také oceněni malou sladkostí.

Fotogalerie

Ukázková hodina JUDA (ŠD 4.10.2019)


Děti ze školní družiny se zúčastnily v malé tělocvičně ukázkové hodiny JUDA. Všichni se pobavili, někteří si i tuto sportovní aktivitu vyzkoušeli.

Fotogalerie

"Tvoříme z přírodního materiálu" (ŠD 26.9.2019)


Vychovatelky s dětmi se vydaly do Lhoteckého lesa, aby vytvořily z přírodního materiálu domečky pro lesní skřítky. Děti samostatně nebo ve smíšených skupinkách si vzájemně pomáhaly a podle své fantazie vymyslely pěkná obydlí i například se zahrádkami a cestičkami. Všem se zábavně tvořivé odpoledne líbilo.

Fotogalerie

Adresa:
Geo souřadnice:
IČ:
Ústředna, záznamník:
Zárubova 977/17, Praha 4 - Kamýk, 14200
N 50°00′52″ E 14°25′57″
60437197
241 713 624
E-mail:

Ředitel:
E-mail:
Telefon:
zs.zarubova@seznam.cz
hospodarka@zs-zarubova.cz
Mgr. Dagmar Bolfová
reditel@zs-zarubova.cz
241 716 507
 

Copyright © ZŠ Zárubova 2006-2018