"Malování na porcelánový hrnek" - ŠD 25. a 28. 11. 2019

Děti ze školní družiny se s velkým zájmem přihlásily do netradiční výtvarné dílny "Malování na porcelánový hrnek". Každý dostal hrnek a podle své fantazie si ho speciálními barvami pomaloval. Všechny děti byly nadšené jak z tvoření, tak i z pocitu, že si odnáší domů svůj hrneček nebo dárek pro svého blízkého.

Beseda s policistou ČR ŠD 7.11.2019

Dne 7. 11. 2019 školní družinu opět navštívil nprap. Jaroslav Bican z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy Policie České republiky.
Žáky z 1. B seznámil s prací policisty, s jeho výstrojí  (čepice - ušanka, baret, lodička) a výzbrojí (pistole, pouta, obušek).
Na závěr si děti zahrály hru "Na detektivy ", při které jim pan Bican snímal otisky dlaně. Svůj otisk dlaně a omalovánky si odnesly domů.
Beseda se všem moc líbila.

"Halloweenská párty" ŠD 31.10.2019

Vychovatelky ze školní družiny připravily pro děti zábavné odpoledne "Halloweenskou párty". Nejprve jsme se všichni seznámili se svátkem Halloween. Pak se děti rozmístily na 9 stanovišť a začaly plnit strašidelné úkoly (např. pavoučí navlékání, strašidelné skládání, zachraň se před upírem, Frankensteinova lavička a jiné). Za splněný úkol každý dostal sladkou nebo slanou odměnu. Většina dětí si pro tuto akci připravila pěkné masky v podobě koster, duchů, upírů, čarodějnic, mumií, pirátů apod. Na závěr všichni získali Ocenění za statečnost. Poděkování patří žákům 3. a 4. tříd, kteří pomáhali na stanovištích.

Beseda s policistou ČR (ŠD 17.10.2019)

Dne 17.10.2019 se žáci z přípravné třídy a 1.A ze školní družiny zúčastnili besedy s nprap. Jaroslavem Bicanem z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy Policie České republiky. Beseda byla zaměřená na práci policisty. Jakou používají výstroj (uniforma, různé druhy čepic - ušanka, baret, lodička a jiné) a výzbroj (vysílačka, zbraň, pouta, obušek a jiné). Jaké používají dopravní prostředky a se kterými zvířaty pracují. Pak si děti zahrály hru "Na detektivy" (snímaly otisky). Na závěr všichni získali pexeso s policejní tematikou, reflexní obrázek a do oddělení Tripexeso s dopravními značkami. Dětem se zábavná, ale hlavně poučná beseda moc líbila. Všichni jsme za ní poděkovali potleskem.

"Skupinový přírodovědný kvíz" - ŠD 10.10.2019

Děti ze školní družiny si zábavnou formou procvičily znalosti o přírodě (tajenky, přesmyčky, přirovnání, hledání slov a jiné). Vytvořily smíšené skupinky a vzájemně si pomáhaly. Při vyhlášení ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu. Ostatní byli za snahu také oceněni malou sladkostí.

Ukázková hodina JUDA (ŠD 4.10.2019)

Děti ze školní družiny se zúčastnily v malé tělocvičně ukázkové hodiny JUDA. Všichni se pobavili, někteří si i tuto sportovní aktivitu vyzkoušeli.

"Tvoříme z přírodního materiálu" (ŠD 26.9.2019)

Vychovatelky s dětmi se vydaly do Lhoteckého lesa, aby vytvořily z přírodního materiálu domečky pro lesní skřítky. Děti samostatně nebo ve smíšených skupinkách si vzájemně pomáhaly a podle své fantazie vymyslely pěkná obydlí i například se zahrádkami a cestičkami. Všem se zábavně tvořivé odpoledne líbilo.